O Projektu

Čajovna je místem odpočinku, setkávání přátel, studentů učících se na zkoušky. Je místem pro rozjímání u lahodného šálku čaje, i pro polemizování o životě za zvuku bublající vodní dýmky. Když pracujete v čajovně, můžete občas zahlédnout, jak dva cizí lidé naváží kontakt a po pár měsících se z nich stanou přátelé, kteří přicházejí do čajovny společně. A to jsou ty momenty, kdy si uvědomíte, že příjemný prostor čajovny slouží i něčemu vyššímu a podstatnějšímu, než je konzumace čaje. Budování mezilidských vztahů a spojování různě zaměřených skupin lidí je v dnešní době velmi důležité. Proto jsem se rozhodla, že toto vzájemné obohacování podpořím. A tak vznil Projekt PROPOJOVÁNÍ.

Každé pondělí od osmi večer se jste se mohli těšit na přednášky s besedami nebo praktičtější večery a potkat tu úžasné lidi, kteří rádi sdílí své zkušenosti a nápady a jsou otevřeni novým vhledům. Do většiny projektů se můžete také různými způsoby zapojit.

Záměrem Projektu PROPOJOVÁNÍ je předávání informací a zkušeností z oblastí, které nejsou většinou lidí zatím příliš probádané. A tak bych ráda tyto oblasti více zviditelnila. Není potřeba, aby žil každý ve slaměném domě nebo domě postaveném z odpadů a živil se raw-stravou a každý den meditoval na své permakulturní zahradě. Přála bych si, aby i lidé, které tyto oblasti zatím nijak nezasáhly, věděli, že něco takového existuje.

Vegetarián ví o lidech, kteří jedí i maso. Člověk s permakulturní zahradou ví o lidech, kteří používají monokulturní způsob zahradničení. Člověk žijící v domě ze slámy ví o lidech žijících v domech z betonu. Proč by to nemohlo být i obráceně?

Těším se na další pokračování Projektu PROPOJOVÁNÍ

Veronika Tanevská