O čajovně

Klid a mír do srdce se vlévá, jako čaj co do úst stéká, přijďte a nechte se naplnit, svou duši a srdce povzbudit.

Jak to všechno začalo? Jak vznikla Andělská čajovna?

Několik let jsem navštěvoval spoustu pražských čajoven a trávil v nich příjemný čas. Považuji se za náročného člověka. Často jsem si všiml nějakého detailu nebo maličkosti a napadlo mě, že to bych udělal jinak. A jednoho krásného pohádkového večera jsem jasně cítil, že musí vzniknout Andělská čajovna. Od myšlenky k realizaci samozřejmě vedla delší cesta. Už jen sehnat vhodný prostor nám trvalo více než rok a půl. Nicméně povedlo se. Původně prázdné sklepy jsme zrekonstruovali až do podoby, kterou můžete vidět dnes. Běžnému pozorovateli by mohly uniknout detaily. Ty ale mají nemalou zásluhu na atmosféře v čajovně. Na pódia, zábradlí i poličky bylo potřeba práce šikovného truhláře. Nepřehlédnutelná je malba Západu slunce v lese na zadní stěně čajovny. Jakoby se dalo do lesa vkročit. Vděčíme za ní panu Martinovi Houskovi. Prostor pro hosty tvoří pouze jedna místnost, která je kromě pódií a podhledů rozčleněná také barvou stěn. Ve žluté části se můžete posadit na velmi příjemný nábytek z teaku. Tento nábytek byl vyroben v Malajsii, ze dřeva místních stromů, které se v nezpracované formě nevyváží. V zeleně vymalované části čajovny se sedí na koberci s polštářky u dřevěných stolečků, které kreativně s láskou zhotovila moje maminka. A to se dostáváme k mojí rodině, bez které by tato čajovna nevznikla. Jsem jim velmi vděčný za podporu a jejich názory ohledně vybavení do čajovny. Speciálně chci poděkovat své ženě Kristýně za výběr nábytku, doporučení užasného malíře, koncept čajových lístků, zajímavé osvětlení v zelené části čajovny, za její nádherné fotografie a hlavně za obrovskou oporu, kterou mi byla v těžších začátcích, kdy jsme kromě otevírání čajovny očekáváli i našeho prvního potomka.

 

Čajovna se otevřela 10.10.2012 A to byl teprve začátek. V čajovně začali pracovat lidé, kteří přinášeli spoustu nápadů, a ze kterých se později často stávali moji přátelé. Jsem velmi rád, že většina z nich se aktivně zapojovala a zapojuje do chodu čajovny a přináší do ní svou vlastní jedinečnost.

Čajovna se neustále proměňuje a já věřím, že tento proces nebude mít konce. Asi každý čtvrt rok obměňujeme nabídku. Společně ochutnáváme nové kvalitní čaje, které vám podáváme v originální české čajové keramice od manželů Jurníčkových. Vymýšlíme nové a nové čajové koktejly. Experimentujeme s dokonalostí vodních dýmek, a sledujeme, co je ve světě tabáku nového. Zařazujeme do nabídky netradiční věci, jako je originální medovina stáčená z 12ti druhů medu, výborný louskáček z vlašských ořechů nebo vynikající čokoláda. Vše pečlivě zkoušíme a jsme připraveni vám s čímkoliv poradit.

 

S pokorou, úctou a vděkem ke každému z našich zákazníků či lépe hostů

Mikuláš Horyna